Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Akcji

DRUHA WE MNIE MASZ - wesprzyj ukraińskiego kolegę

Druha we mnie masz to organizacja stworzona przez polską młodzież w celu niesienia pomocy ukraińskim rówieśnikom (licealistom oraz studentom). Działania skupiają się na dwóch obszarach: zwykłego przyjacielskiego wsparcia (w formie rozmowy, spaceru, wspólnej kawy) oraz pomocy w szkole czy uczelni (zapoznanie z systemem edukacji, wsparcie przy rekrutacji, pomoc z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu).

Jak to działa?

Obecny czas jest bardzo trudny dla ukraińskiej młodzieży. Nasi rówieśnicy znaleźli się w środowisku, które nie jest im znane. Wkrótce zaczną oni również naukę w nowych szkołach. By ułatwić im ten nieprzyjemny proces zmian, przygotowano platformę łączącą dwie osoby: jedną z Polski (pełniącą rolę przyjaciela – mentora) oraz jedną z Ukrainy (przyjaciela potrzebującego wsparcia).

Link do platformy: https://www.druhawemniemasz.com/

Jeśli chcesz komuś pomóc wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz zgłoszeniowy, a my znajdziemy Ci przyjaciela! 

Pomoc nic nie kosztuje, dobro zawsze wraca. Czasem krótka rozmowa może pomóc komuś spojrzeć na jego problem z innej perspektywy. Kto bardziej niż młodzież może pomóc innemu nastolatkowi , który ma podobne problemy, zainteresowania  jak nie TY.

Iwona Brzęk