Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Zachęcamy do czytania, bo „książka to okno na świat”,

a „kto czyta, ten żyje podwójnie”.

25 kwietnia świętowaliśmy w szkole ŚWATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Celem tego święta jest  promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Uczniowie przygotowali prezentację, w której przypomniano historię książki, zaprezentowano najpiękniejsze biblioteki i księgarnie świata, ciekawostki- największa i najmniejsza książka na świecie. Prezentacja została wzbogacona o elementy muzyczne i filmowe, ponieważ znalazł się w niej  motyw-  książka inspiracją dla ludzi sztuki ( piosenkarzy i reżyserów). Prowadzący  zajrzeli również do biblioteczki gwiazd i przekazali, jakie dzieła literackie czytają celebryci. Znalazł się  także element humorystyczny – skecz, osadzony w realiach szkolnych i związany oczywiście z czytelnictwem.