Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

Ten tydzień rozpoczęliśmy w artystycznym klimacie – pojechaliśmy na niezwykłą wystawę, wprowadzającą nas w świat malarstwa impresjonistycznego. Dzieła najlepszych twórców impresjonizmu i postimpresjonizmu wyświetlane były na ogromnych ekranach, co pozwoliło zauważyć nawet najmniejsze pociągnięcia pędzlem. Kolejne arcydzieła niemal przepływały przed nami, otaczały nas, a wręcz „wciągały” do swego wnętrza. A wszystko to działo się przy akompaniamencie klimatycznej muzyki i odgłosów natury. W lepszym zrozumieniu twórczości i fenomenu impresjonistów pomagał nam komentarz lektora. Swoją wiedzę mogliśmy wzbogacić w sali, w której na sztalugach i ścianach wyeksponowane były kopie obrazów i informacje o nich oraz  ich autorach. Dzięki tej części wystawy mieliśmy okazję również zobaczyć sceny z życia artystów, utrwalone na dziewiętnastowiecznych fotografiach. Swój pobyt uwieczniliśmy min. w pięknej instalacji imitującej ogród Claude`a Moneta a także na tle kopii niezwykłych obrazów impresjonistycznych.