Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

W dniu 8 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 3 TI mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny w Oleśnicy GKN Automotive Poland.

Przed wejściem na teren zakładu, każdy uczestnik wycieczki został zobowiązany do zapoznania się z materiałem filmowym na temat bezpiecznego poruszania się po terenie firmy. Po wejściu wszyscy założyli kamizelki odblaskowe, buty ochronne i okulary. W zakładzie przywitał nas Pan Mateusz Błaszczyk, który wprowadził na w specyfikę pracy zakładu oraz przedstawił obowiązujące zasady BHP.  Przedstawiciel działu IT zapoznał wszystkich z zadaniami jakie wykonują informatycy w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa produkcji. Dla przyszłych informatyków była to kolejna ważna lekcja. Kolejny prelegent zapoznał uczniów z możliwościami zatrudnienia w GKN Oleśnica. Dla wielu z uczniów zapewne, interesująca okazała się możliwość podjęcia pracy wakacyjnej na korzystnych dla młodych pracowników warunkach a  w przyszłości możliwość stałego, zatrudnienia.

Kolejny etapem naszej wycieczki było zwiedzanie hali produkcyjnej. Wraz z przewodnikiem wyposażeni w zestawy słuchawkowe,  weszliśmy  pomiędzy pracujące maszyny i roboty. Widok hali, zapewne na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza roboty z dużą precyzją zastępujące ludzi na wielu etapach produkcji.

Wycieczkę zakończyliśmy wyposażeni w pamiątkowe, przydatne zestawy gadżetów z logo firmy.

Dziękujemy

Więcej o firmie:  https://www.facebook.com/p/GKN-Automotive-Poland-100063534794623/