Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

W piątek 1 marca 2024 r. w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie odbył się uroczysty apel poświęcony ,,Żołnierzom Wyklętym”. Należy dodać, że to już 14. apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym zorganizowany w naszej placówce.  

Uczniowie przedstawili sylwetki Żołnierzy Wyklętych: Zygmunta Szendzielarza- Łupaszki, Hieronima Dekutowskiego- Zapory, rotmistrza Witolda Pileckiego, Jana Kurasia-Ognia, Emila Fieldorfa-Nila. Najważniejsza część apelu została poświęcona bohaterce młodzieży Danucie Siedzikównie- Ince. Tekstom poświęconym Żołnierzom Wyklętym towarzyszyły wiersze, piosenki i prezentacja.

Apel przygotowali uczniowie klasy 4LOp: Kinga K., Weronika P., Wiktoria O., Weronika S., Łukasz J., Oskar D. i Kevin L.. Pieśni patriotyczne wykonały uczennice klasy 1 LOa: Zuzanna F. i Hanna D. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy w którym wystąpili uczniowie klasy 1LOw: Antonina G., Sandra W. i Hubert Ż. Apel został przygotowany przez Marka Krzysztofa Bińkowskiego i Iwonę Król, natomiast stronę techniczną koordynował Paweł Weliczko.