Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w szkolnej bibliotece zorganizowano wystawę starych książek. Uczniowie, oglądając najstarsze egzemplarze,  mieli okazję przenieść się do czasów, w których książka istniała tylko w formie papierowej. Tekturowe okładki                            i wyblakłe, pożółkłe kartki skłaniały do refleksji o minionych czasach. Pośród kolekcji zabytkowych skarbów można było obejrzeć  m.in. „Zemstę” A Fredry  (1928 r.), „ Krzyżaków” H. Sienkiewicza (1939 r.) czy  „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza  (1946 r.) – klasyki polskiej literatury. Większość pozycji to literatura piękna, w tym powieści, zbiory poezji i  nowele.  Perełką całej kolekcji było opowiadanie „Z 1835 roku” Marii Konopnickiej, które liczy sobie 115 lat. Uwagę zwiedzających skupiła także pozycja „ W porębie. Przy robocie” z 1931 r.  której autorem jest Władysław Stanisław Reymont- patron naszej szkoły. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem, nie tylko wśród  miłośników  literatury.