Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

Informujemy, że 22 maja 2024 roku zespół uczniów z naszej szkoły zakończył II etap udziału w projekcie edukacyjnym „Postaw na Słońce” składając wymagane zadania do oceny. Jest to projekt edukacyjny o odnawialnych źródłach energii ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o mikroinstalacjach OZE, które pozwalają wytwarzać energię elektryczną na własny użytek z energii słonecznej. W skład zespołu reprezentującego szkołę  o nazwie „Moc promieni” wchodzą: Oskar C., Jan D.,  Martyna K., Artur K., Marlena M., Marianna S. z klasy I technikum logistycznego oraz Szymon K., Hubert N., Damian S., i Gracjan T. z klasy I technikum informatycznego wraz z  opiekunem zespołu Maciejem Howisem. Pierwszym zadaniem w tym etapie było OZE dla domu - opracowanie dla 3 różnych domów jednorodzinnych projektów instalacji fotowoltaicznych. Drugim zadaniem było OZE dla szkoły – opracowanie projekty instalacji dla szkoły. Natomiast trzecim zadaniem była promocja OZE w szkole i najbliższej okolicy poprzez np. ulotki i plakaty zachęcające do fotowoltaiki. Fotowoltaika jest adresowana dla szerokiej grupy ludzi w społeczeństwie, którym nie jest obojętny los  naszej planety. Każdy posiadając instalację może sam produkować energię elektryczną na własny użytek oraz sprzedawać energię do sieci elektrycznej. Więcej informacji o projekcie jest pod linkiem:

https://postawnaslonce.pl/

Ulotka zachęcająca do fotowoltaiki