Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

6 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie odwiedziła swoich młodszych kolegów w Miejskim Przedszkolu.  Dzieci  z zaciekawieniem  wysłuchały bajki Izabeli Skorupki „Gdzieś daleko… bajka eko”, która poruszała temat ochrony środowiska. Podczas spotkania uczniowie także rozmawiali  z przedszkolakami o ratowaniu naszej planety- Ziemi. Dzieci bardzo chętnie zabierały głos oraz z wielkim zaangażowaniem wykonały zadanie, jakim było segregowanie śmieci. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem- Smerfy, Sówki, Malinki i Biedroneczki otrzymały zakładki do książek (z motywem ekologicznym),  wykonane na lekcjach plastyki pod okiem p. M. Kaczyńskiej oraz soki, które ufundowała p. Anna Bryłka-Przetwórnia owoców i warzyw Anna Plus Sp. z o. o.. Akcja czytelnicza sprawiła przedszkolakom wiele radości,  zachęciła do obcowanie z książką i ekologicznych działań.

W akcji czytelniczej wzięli udział uczniowie: Alicja T., Laura S. , Lena K., Jakub K.- klas 1 LOb; Damian Sz.- klasa 1 Ti oraz Natalia B.- klasa 2T. Akcja powstała z inicjatywy  p. Iwony Król.