Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

“Boa sorte” – tak uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie życzyli powodzenia mentorzy podczas praktyk zawodowych w Portugalii. Już po raz dziewiąty młodzież technikum miała możliwość uczestniczenia w projekcie w ramach programu Erasmus+ w datach: 0.8.04.-07.05.2024

Szesnastu uczniów Technikum w zawodach technik informatyk i technik logistyk odbyło miesięczną praktykę zawodową w portugalskich firmach położonych na północ od Porto. Wyjazd został poprzedzony odbyciem zajęć przygotowujących z języka angielskiego, języka portugalskiego, wiedzy o kulturze Portugalii, zajęć zawodowych oraz z pedagogiem. Mobilność w programie Erasmus+ to jednak nie tylko nauka i praca; to również możliwość poznania kultury i mentalności mieszkańców kraju goszczącego, architektury, zabytków oraz lokalnej kuchni. Młodzież odbyła  wycieczki: zwiedziła Porto, okolice Bragi oraz samą stolicę Lizbonę.

Praktyka zawodowa w Portugalii poszerzyła horyzonty i pozwoliła zdobyć cenne doświadczenia potwierdzone dokumentem Europass w języku polskim i angielskim, który będzie mocnym argumentem w trakcie ubiegania się o wymarzoną pracę.