Logo szkoły. Rysunek budynku szkoły

Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”

„Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”Informacje o projekcie (pdf 154 KB)

Zajęcia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

11 marca 2016 r. w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu uczniowie klasy I LO – Klasa Mundurowa oraz uczniowie klasy III TA wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez uczelnię w związku z Dniem Otwartym Uczelni.

Klasa Mundurowa uczestniczyła w planowanych na ten dzień zajęciach dydaktycznych. Dla obu klas była to również lekcja z zakresu doradztwa zawodowego, podczas której mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną oraz porozmawiać z przedstawicielami wydziałów reprezentującymi wszystkie kierunki na uczelni. Uczniowie wzięli udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych poszczególnych wydziałów, od przedstawicieli Instytutu Dowodzenia otrzymali informacje o możliwościach systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”, symulatorach SK-1 PLUTON, PACAST, VBS oraz JASKIER. Jako potencjalni kandydaci otrzymali także informacje na temat zasad rekrutacji zarówno na studia wojskowe, jak i cywilne.
Szczególną atrakcją były zajęcia z zakresu elementów dyplomacji, specjalnie przygotowane dla uczniów Klasy Mundurowej i poprowadzone przez mjr mgr inż. Wojciecha Czerechowskiego. Tematyka zajęć wynikała z podstawy programowej jaką realizują uczniowie „mundurówki” pod okiem wykładowcy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.