Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”
Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”
Z satysfakcją informujemy, że 15 maja 2024 roku zespół uczniów z naszej szkoły złożył do oceny wymagane zadania w konkursie edukacyjny „Filmeko”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. W skład zespołu reprezentującego szkołę o nazwie „Nakręcona kamerka” wchodzą: Lena K., Jakub K., Tymoteusz N., Kacper P. i Amelia P. oraz opiekun zespołu Maciej Howis (fotografia poniżej). Tematem wybranym przez uczniów w konkursie była ekologia, a zadaniami do realizacji były: poszerzenie wiedzy o ekologii, nagranie krótkiego filmu oraz jego promocja w lokalnym środowisku. Zespół zmontował film pt. „Jak ważna jest ekologia w życiu? Podstawowe działania w tym kierunku”, którego adresatami są wszyscy ludzie, którym zależy na przyszłości naszej planety. W filmie zostały poruszone różne aspektach wchodzących w skład ekologii, która dotyczy każdego z nas. Omówione w filmie treści powinny być dla nas zarówno przestrogą jak i nauką jak mamy postępować, aby nasza planeta była bezpieczna dla nas i przyszłych pokoleń. Zapraszamy do obejrzenia filmu klikając poniższy link:
Samorząd Województwa Dolnośląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w ramach
Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów.
Głównym celem i zadaniem Programu jest przyznanie stypendium utalentowanym osobom, by umożliwić im start w prestiżowych
międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach.O jednorazowe stypendium może ubiegać się osoba, która jest uczniem
(słuchaczem) lub studentem (tryb stacjonarny, studia I i II stopnia) szkoły podstawowej albo ponadpodstawowej lub uczelni z terenu
województwa dolnośląskiego.
Wnioskodawca może ubiegać się o jednorazowe stypendium nie częściej niż jeden raz w roku budżetowym, jednak nie później niż do dnia 31
października danego roku.
link dot. programu: https://dbp.wroclaw.dolnyslask.pl/biblioteki/wroclaw/wroclaw-wydarzenia/6046-dolnoslaski-program-wspierania-talentow
Piątek 26.04.2024 był dniem pełnym wrażeń. Rano w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca na Rynku w Bierutowie przedstawiciele różnych instytucji, grup społecznych, placówek oświatowych odtańczyli wspólnie poloneza oraz "Bierutowiaka". Naszą szkołę pięknie i godnie reprezentowali uczniowie klas mundurowych.
Najważniejszym wydarzeniem w tym dniu było jednak uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Po przywitaniu wszystkich przybyłych do auli gości przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Oliwię Jurgielewicz - wprowadzony został Sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Kobryń. Podsumował współpracę z uczniami i ich rodzicami, wręczył świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne dla Rodziców. Wręczył także Stypendium Starosty dla Jakuba. K za osiągnięcia sportowe. Następnie uczniowie poszczególnych klas odbierali świadectwa, nagrody, certyfikaty. Podziękowania od Samorządu Uczniowskiego otrzymali absolwenci, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły i jej godne reprezentowanie oraz Rodzić jednego z uczniów, który przez wiele lat bardzo aktywnie wspierał różne uczniowskie działania. Po zakończeniu części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele absolwentów, którzy podziękowali za wspólnie spędzone lata. Następnie Samorząd Uczniowski złożył absolwentom życzenia i rozdał czarne długopisy, aby pomyślnie napisali czekające ich egzaminy. A na umilenie ostatnich chwil uczniowie klasy 3LO wraz z wychowawczynią Marią Bogucką przygotowali dla opuszczających szkolne mury wesoły program artystyczny pt.: " Matura w krzywym zwierciadle".
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w szkolnej bibliotece zorganizowano wystawę starych książek. Uczniowie, oglądając najstarsze egzemplarze, mieli okazję przenieść się do czasów, w których książka istniała tylko w formie papierowej. Tekturowe okładki i wyblakłe, pożółkłe kartki skłaniały do refleksji o minionych czasach. Pośród kolekcji zabytkowych skarbów można było obejrzeć m.in. „Zemstę” A Fredry (1928 r.), „ Krzyżaków” H. Sienkiewicza (1939 r.) czy „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza (1946 r.) – klasyki polskiej literatury. Większość pozycji to literatura piękna, w tym powieści, zbiory poezji i nowele. Perełką całej kolekcji było opowiadanie „Z 1835 roku” Marii Konopnickiej, które liczy sobie 115 lat. Uwagę zwiedzających skupiła także pozycja „ W porębie. Przy robocie” z 1931 r. której autorem jest Władysław Stanisław Reymont- patron naszej szkoły. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem, nie tylko wśród miłośników literatury.
Szkoła podpisała umowę z Uniwersytetem Młodzieżowym i przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu dla Szkół i Placówek Oświatowych. Program jest skierowany do młodzieży w wieku 14-18 lat i obejmuje bezpłatne zajęcia online z psychologii, prawa i medycyny. Pilotażowy program będzie realizowany przez trzy miesiące. Wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć, zapraszamy do kontaktu z Panią Pedagog Ewą Mikitów lub z Panią Katarzyną Gołębiowską.
O Programie można poczytać tutaj: https://shorturl.at/jqxN1
W piątek, 8. marca świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. Tego dnia w auli odbyła się uroczysta akademia poświęcona płci pięknej. Oprócz serdecznych życzeń, mogliśmy posłuchać piosenek i recytacji wierszy, poznać historię Międzynarodowego Dnia Kobiet, obejrzeć skecz „Helenka ma relaks” i zabawny pokaz mody damskiej. Akademia zakończyła się słodkim akcentem – uczniowie z przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego częstowali Panie i koleżanki słodkościami. Program słowno-muzyczny dostarczył wszystkim wielu pozytywnych przeżyć. W tym dniu na szkolnych korytarzach i w klasach dominowały uśmiechy, kwiaty i słodycze, które wprawiały płeć piękną w miły nastrój.
Program artystyczny przygotowali uczniowie: kl. 3LO- Martyna K., Kamil P., Jakub K., Maja S., Bazyli W., Kinga Ś., Aleksandra P., Monika S., Cyprian K., Szymon M.; kl. 1LOa- Wiktoria M., Jakub S.; kl.1LOw- Martyna M.,; kl.1LOb- Amelia P.; kl.1Ti- Adam K.; kl. 2T- Jakub D. (oprawa muzyczna); plakaty wykonały : kl. 1LOw- Martyna S., kl.3LO- Emilia P.; samorząd uczniowski: Oliwier D., oraz Maksymilian R.(kl.3TL) i Tymoteusz N. (kl. 1Lob).
Scenariusz programu i przygotowanie uczniów-p. Iwona Król, p. Agnieszka Grusza, p. Anna Jabłońska; współpraca- p. Marek Bińkowski. i p. Adam Marcinkiewicz.
Strona 4 z 50