Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”
Projekt „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim”
Leży jajko święcone
malowane farbami –
kto też dzisiaj tym jajkiem
będzie dzielił się z nami?
Maria Konopnicka
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy wygranej!
Wyniki Konkursu:
Kategoria- ozdoba świąteczna
Kategoria- kartka świąteczna
wyróżnienia: Tymoteusz Korzeniowski, klasa 1TLp i Jakub Krajewski, klasa 1TIp
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Zapraszamy do obejrzenia prac.
Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy w bajkowym klimacie, bo w szkole zamiast uczniów pojawili się bohaterowie z literatury i filmów dla dzieci i młodzieży. Baśniowe postacie nie tylko wypełniły szkolne klasy i korytarze, ale także stanęły ze sobą w szranki. Ich starania oceniało jury składające się z przedstawicieli nauczycieli i Samorządu Uczniowskiego. Po wyłonieniu najlepszej trójki ostateczny werdykt, na podstawie najdłużej trwających braw, wydali zebrani widzowie. Wszyscy uczestnicy konkursu byli wspaniali i pięknie się prezentowali jednak ,swym niezaprzeczalnym urokiem, sercami zebranych zawładnął Shrek. I jak się okazało - radość z nadejścia wiosny ma kolor zielony.
1 marca 2023 r. w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość ta została ustanowiona 3 lutego 2011 przez Sejm RP jako wyraz szacunku i hołdu dla żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, którzy byli bohaterami antykomunistycznego podziemia niepodległościowego i w latach 1944-1963 przeciwstawiali się narzuconemu Polsce komunizmowi.
Żołnierze Wyklęci, często zwani Żołnierzami Niezłomnymi, w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski.
W trakcie apelu uczniowie przedstawili sylwetki ,,Żołnierzy Niezłomnych” takich jak między innymi: Danuty Siedzikówny ,,Inki”, rotmistrza Witolda Pileckiego, Augusta Emila Fieldorfa ,,Nila”, Józefa Franczaka, Józefa Kurasia. Szczególnie zapadła w pamięci naszej młodzieży postać Danuty Siedzikówny ,,Inki”, która miała 18 gdy skazano ją na karę śmierci,
Apel został przygotowany przez uczniów klasy 3LOp, którzy mimo ferii i różnych przeszkód doskonale przygotowali swoje role pod kierunkiem Marka Bińkowskiego. Podczas apelu wystąpili: Weronika Paszkowska, Wiktoria Oleś, Weronika Szałajko, Wojciech Danik, Oskar Drzewiecki, Łukasz Janiak, i Jakub Leszczyński.
W trakcie apelu był obecny poczet sztandarowy, który podniósł rangę tej uroczystości. W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie z klasy 2LO: Aleksandra Kociołek, Jakub Kubica i Monika Sędkowska.
Dodatkowo na holu szkolnym została przygotowana wystawa na temat Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie bierutowskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, ich goście i nauczyciele bawili się 11 lutego 2023 roku na balu studniówkowym. Impreza odbyła się w Artemidzie. Gości witali przedstawiciele uczniów: Ilona Dudek i Konrad Rejak. Na sto dni przed maturą dopisywały świetne nastroje. Studniówkę rozpoczął tradycyjny polonez. Część oficjalna była też okazją do podziękowań: Dyrektorowi – Wojciechowi Kobryniowi za możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach, za opiekę i troskę okazaną w czasie edukacji, rodzicom, którzy zorganizowali bal oraz wychowawcom - Agnieszce Gruszy, Katarzynie Gołębioiwskiej, Maciejowi Howisowi i Pawłowi Weliczko, którzy pokazali właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości a także pozostałym nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Bal urozmaiciły również występy artystyczne uczniów klas maturalnych.
Ten tydzień rozpoczęliśmy w artystycznym klimacie – pojechaliśmy na niezwykłą wystawę, wprowadzającą nas w świat malarstwa impresjonistycznego. Dzieła najlepszych twórców impresjonizmu i postimpresjonizmu wyświetlane były na ogromnych ekranach, co pozwoliło zauważyć nawet najmniejsze pociągnięcia pędzlem. Kolejne arcydzieła niemal przepływały przed nami, otaczały nas, a wręcz „wciągały” do swego wnętrza. A wszystko to działo się przy akompaniamencie klimatycznej muzyki i odgłosów natury. W lepszym zrozumieniu twórczości i fenomenu impresjonistów pomagał nam komentarz lektora. Swoją wiedzę mogliśmy wzbogacić w sali, w której na sztalugach i ścianach wyeksponowane były kopie obrazów i informacje o nich oraz ich autorach. Dzięki tej części wystawy mieliśmy okazję również zobaczyć sceny z życia artystów, utrwalone na dziewiętnastowiecznych fotografiach. Swój pobyt uwieczniliśmy min. w pięknej instalacji imitującej ogród Claude`a Moneta a także na tle kopii niezwykłych obrazów impresjonistycznych.
Strona 9 z 50